O magazynie

¿Español? Sí, gracias to kwartalnik tworzony przez hiszpańsko-polski zespół (większość materiałów powstaje w Hiszpanii) specjalnie dla wszystkich zainteresowanych nauką języka hiszpańskiego. Jego treść stanowią różnorodne artykuły ilustrowane kolorowym materiałem zdjęciowym.

Przyjemne uzupełnienie nauki
Każdy numer dostarcza wielu interesujących tekstów mogących służyć zarówno do samodzielnej nauki, jak i pracy w grupie, z nauczycielem. Nasi Czytelnicy to osoby uczące się indywidualnie języka hiszpańskiego oraz nauczyciele i lektorzy, którzy wykorzystując ¿Español? Sí, gracias, w nauczaniu, uatrakcyjniają w ten sposób zajęcia.

Co trzy miesiące nowe aktualne tematy
Dzięki regularności, z jaką ukazuje się ¿Español? Sí, gracias nauka jest ciekawa, ponieważ artykuły dotyczą bieżących wydarzeń i aktualnych tematów, a także poruszają zagadnienia związane z konkretną porą roku. W ten sposób nasi Czytelnicy, szkoląc język hiszpański, poszerzają jednocześnie swoją wiedzę dotyczącą nie tylko krajów i regionów hiszpańskojęzycznych, ale także wielu innych dziedzin, takich jak technika, psychologia, polityka, muzyka czy sport.

Tematyka uniwersalna w ¿Español? Sí, gracias
Oprócz bieżących tematów, nasi Czytelnicy znajdą w magazynie tematy uniwersalne, niezależne od pory roku czy też aktualnych wydarzeń. Są to zagadnienia często poruszane podczas matury i innego rodzaju egzaminów (np.: życie szkolne, rodzina, czas wolny, zdrowie, ochrona środowiska, media, środki transportu), a wszystko to w odniesieniu do współczesnego świata.

Słownictwo do każdego tekstu
Magazyn jest ciekawym urozmaiceniem nauki języka hiszpańskiego na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym. Może być pomocny zarówno osobom, które uczą się w sposób systematyczny, jak i wszystkim tym, którym zależy na odświeżeniu swoich umiejętności językowych i poszerzeniu zasobu słownictwa. Słownictwo, które zostało opracowane do tekstów, pomoże w pełni zrozumieć tekst - Czytelnik nie musi więc korzystać ze słownika, a zaoszczędzony czas może przeznaczyć na naukę nowo poznanych słówek.

Kim jesteśmy
¿Español? Sí, gracias to jeden z siedmiu magazynów do nauki języków obcych wydawanych przez Colorful Media. Pozostałe to English Matters (dla osób uczących się języka angielskiego), Business English Magazine (do nauki języka angielskiego biznesowego), Français Présent (dla zainteresowanych nauką języka francuskiego), Deutsch Aktuell - wydawany od ponad jedenastu lat magazyn do nauki języka niemieckiego, Ostanowka: Rossija! dla uczących się języka rosyjskiego oraz Italia Mi piace! - najnowszy magazyn do nauki języka włoskiego.

 

Tematyka magazynu

NOTICIAS
wiadomości z krajów hiszpańskojęzycznych oraz z całego świata

OPINIÓN
Artykuły, felietony i inne teksty publicystyczne

VIAJES
ciekawe miejsca z obszaru krajów hiszpańskojęzycznych i nie tylko

CULTURA
wydarzenia społeczno-kulturalne

SOCIEDAD
problematyka społeczna

GASTRONOMíA
hiszpańska kuchnia - przepisy

PRACTICA Y APRENDE
idiomy, ćwiczenia, gry i zabawy językowe